Seznam herců a režisérů

Jana Bittnerová

Herečka
Sdílet:

Osobní informace

  • Jméno: Jana Bittnerová
  • Datum narození: 31, led 1963
  • Země: Zlaté Moravce, Československo
Social:

Životopis

Jana Bittnerová se narodila v rodině, která v ní vzbudila velký zájem o umění. Velmi záhy tíhne k veškerým divadelním formám a poprvé na prknech, které znamenají svět, vystupuje již v deseti letech. Po osmi letech zkušeností v amatérském souboru svého rodného města, Zlatých Moravcích, studuje na na bratislavské Vysoké škole múzických umění a posléze dostává stálé angažmá v Divadle Andreje Bagara v Nitře (deset let spolupracovala s Jozefem Bednarikem). 

Hojně vystupuje v Praze, Bratislavě, Budapešti, Krakově, v Zakopaném, v Petrohradě či v Moskvě a interpretuje např. role Katinky v Katince Heilbronnské H. von Kleista, Nikoly v Molèrově Měšťákovi šlechticem nebo Sonetky v Leskovově Lady Macbeth z Mcenského Úseku.... atd. V roce 1990 zakládá se skupinou dalších umělců Teatro Tatro(M.Ghelderode" Sir Halewyn). 

V roce 1992 se rozhoduje přesídlit do Paříže, kde se zdokonaluje pod vedením Stuarta Seideho a Maria Gonzalese na Vyšší národní divadelní konzervatoři. Zde studuje rok a podstupuje stáže mimo jiné s Philippem Adrienem, což vede k tomu, že jí Adrien režíruje v Čechovově Ivanovi a ve Snech J. L. Bauera. Jana Bittnerová vystupuje jako herečka a mimka v mnoha prestižních pařížských divadlech, mimo jiné v Châtelet, Théâtre de Chaîllot či v Národní opeře (R.Wilson, A.Engel, Y.Kokos, G.Vick, F.Zabello, R.Johnson, Z.Breitman...). 

Rovněž pravidelně účinkuje ve filmech a v televizních inscenacích. V této oblasti spolupracovala s režiséry, jako např. Luc Besson, J. P. Salomé, Nina Campanez, Yann Gozlan, J. P. Mocky, Mario Andreacchio , François Ozon,N.Lvovsky,C.Telerman,M.Gondry,J.Audiard.

V současné době připravuje jednu z hlavních postav hry Misterioso 119 Koffiho Kwahulého v divadle Théâtre de la Tempête.

Tuto osobnost můžete vidět v letních kinech ve filmech

Trailery k těmto filmům

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru a zůstaňte v obraze, jaký film pod šírým nebem Vás v Praze čeká

Social

Search